Gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja

Witaj Maj, Trzeci Maj…. – dzisiaj uroczyście obchodziliśmy w Łącku Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, była to jednocześnie inauguracja obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej gminie.

Zapoczątkowała je Msza Św. odprawiona w łąckim kościele parafialnym. Po jej zakończeniu wszyscy uczestnicy pomaszerowali na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tam zabrzmiał Hymn Państwowy w wykonaniu wszystkich uczestników uroczystości, a potem liczne delegacje złożyły białoczerwone wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

Montaż słowno-muzyczny o historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja zaprezentowały dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego i Grupy Teatralnej “Berecik”działających przy GOK w Łącku.

Zabrzmiały piękne strofy o miłości Ojczyzny, a także fragmenty Konstytucji 3 Maja, ustawy o której mówiony, iż była “ostatnim oddechem gasnącej Rzeczypospolitej”. Nie mogło zabraknąć Poloneza 3 Maja i Roty.

Na zakończenie uroczystości głos zabrał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, który podkreślił, że powinniśmy doceniać wolność, a także cieszyć się z tego, że żyjemy w takim wyjątkowym kraju o pięknej historii.