Gminny Dzień Działacza Kultury w Łącku

30 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury, na którym spotkali się twórcy, poeci, kierownicy i członkowie zespołów, przedstawiciele stowarzyszeń, sponsorzy, ludzie związani z szeroko pojętą branżą kulturalną.

Była to doskonała okazja, aby podziękować za kolejny rok pracy i działalności w tej dziedzinie, za wszelką aktywność, włączanie się w organizację i wspieranie wydarzeń kulturalnych na terenie Gminy Łącko. Swoje podziękowania przekazali Przewodnicząca Rady Bernadetta Wąchała-Gawełek, Wójt Gminy Jan Dziedzina oraz dyrektor GOK w Łącku Józef Strączek.

Na tym wydarzeniu pojawili się również goście specjalni – Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska oraz radny Sejmiku Stanisław Pasoń, od których padło również wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich zgromadzonych.

Na podsumowanie części oficjalnej wystąpiła łącka kapela, a “Górale Łąccy” brawurowo odtańczyli zbójnickiego, co zostało nagrodzone gromkimi owacjami.

W części nieoficjalnej był czas na swobodne rozmowy, wymianę doświadczeń, ale i poznanie się bliżej.

Wszystkim, którzy działają w obszarze łąckiej kultury serdecznie dziękujemy, bo to właśnie dzięki Wam Ziemia Łącka jest postrzegana pozytywnie na arenie całej Małopolski.

 

zdj. Tomasz Łakoma