Zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym w Łącku

W dniu 19 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku w Ognisku Muzycznym w Łącku. Placówka ta funkcjonuje na naszym terenie już od 59 lat i u najmłodszych mieszkańców gminy Łącko rozbudza zamiłowanie do muzyki.

W roku szkolnym 2017/2018 naukę w Ognisku Muzycznym ukończyło 72 dzieci. Wśród nich aż 17 uzyskało dwie lub więcej oceny celujące na świadectwie. A są to: Maria Gorczowska, Jan Kramarczyk, Filip Pamuła, Mateusz Gorczowski, Martyna Potoniec, Emilia Hejmej, Andrzej Gawełek, Gabriela Chrobak, Karolina Biel, Gabriela Kaniewska, Zofia Zasadnia, Wojciech Zasadni, Jakub Kaim, Natalia Postrożny, Klaudia Jawor, Piotr Ciapała i Alicja Kotas. Uczniowie ci otrzymali nagrody ufundowane przez GOK z rąk Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny i dyrektora placówki Józefa Strączka.

Dodatkowo siedmioro dzieci, wytypowanych przez instruktorów, otrzymało nagrody za bardzo dobre wyniki w grze na instrumencie, tj. za jedną ocenę celującą. Nagrody te zostały ufundowane zostały przez Wójta Gminy Łącko, a otrzymali je: Julia Kurpisz, Szymon Wąchała, Bartłomiej Pogwizd, Anna Janczura, Nicola Jeleń, Klaudia Rams, Julia Konopka.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert uczniów. Usłyszeć można było piosenki dla dzieci takie jak np. My jesteśmy krasnoludki, czy też Mam chusteczkę haftowaną, ale również utwory muzyki ludowej i rozrywkowej. Występy były oklaskiwane przez licznie zgromadzonych rodziców i najbliższych młodych wykonawców.

Uroczyste zakończenie roku podsumowała wspólna fotografia.

Radosnych wakacji!!!