Gminny Dzień Działacza Kultury

„Ludzie kultury stoją na straży najbardziej autentycznego  dziedzictwa ludzkości i tworzą przyszłość narodów”.

św. Jan Paweł II

 

W dniu 3 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele wielu form aktywności kulturalnej, a więc zespołów, orkiestry, chóru, grup, twórcy ludowi i nieprofesjonalni, poeci, prezesi stowarzyszeń i organizacji  funkcjonujących na naszym terenie i związani z gminą Łącko, przedstawiciele samorządu, a także sponsorzy wspierający organizację wydarzeń kulturalnych.

Spotkanie rozpoczął dyrektor GOK Józef Strączek, który podkreślił, że dzięki działaniom wszystkich obecnych kształtowany jest  pozytywny wizerunek  gminy Łącko, tworzący piękny obraz kulturowy. Głos zabrali również Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina oraz Przewodnicząca Rady Bernadetta Wąchała-Gawełek, którzy podkreślali niezwykłą wagę osób, którzy swoim talentem oraz aktywnością w dziedzinie kultury rozsławiają Ziemię Łącką i sprawiają, że kultura ludowa jest wciąż żywa.

Potem nastąpiło wręczenie pamiątkowych dyplomów, a w koncercie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Muzycznej w Łącku wraz z nauczycielem Wojciechem Wróblem.

Po części artystycznej nadszedł czas na spotkanie przy obiedzie, a także na wspólne rozmowy i integrację wszystkich tych, którzy uczestniczyli w łąckim święcie kultury.