26. Finał WOŚP za nami…

Jeszcze nie ostygły emocje po wczorajszym 26. Finale WOŚP w Łącku, a już nadszedł czas podsumowania. Tym większa nasza radość, że deklarowana kwota, która powędruje do banku to 23.653,06 zł + waluta obca. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!

Od godz. 15.00 hala widowiskowo-sportowa w Łącku rozbrzmiewała muzyką i śpiewem. Stało się to za sprawą wspaniałych wykonawców, którzy zaprezentowali się licznie zgromadzonej publiczności. Byli to: Szkolny Zespół Regionalny “Małe Łącko” działający przy ZSP w Łącku, młode wokalistki: Nikola Jeleń, Klaudia Rams i Kinga Ligas z klasy wokalnej w Ognisku Muzycznym, grupa taneczna 2BD z Łącka, Chór Muzyki Rozrywkowej i Gospel ze Starego Sącza oraz Zespół Regionalny “Górale Łąccy”. Dodatkowo odbywały się warsztaty plastyczne, w trakcie których dzieciaki przeniosły się w przestrzeń kosmiczną, za sprawą stworzonej przez siebie rakiety, loteria fantowa z losowaniem głównym atrakcyjnych nagród, a także pokazy strażackie w wykonaniu OSP z Kadczy i Łącka.

Najwięcej emocji dostarczyły tradycyjnie licytacje, w trakcie których finałowy tort zrobiony przez Cukiernię u Gromali osiągnął kwotę 2000 zł!!! a właściciel poczęstował wszystkich uczestników. Wielką popularnością cieszyły się również gadżety WOŚPowe, np. plecaczek z logo tegorocznego finału kosztował 600 zł, zegar 550 zł, a koszulka 400 zł, zaś hełm strażacki ofiarowany przez OSP w Łącku znalazł nowych właścicieli za 500 zł.

Na terenie gminy Łącko kwestowało od rana 25 wolontariuszy, w których puszkach znalazło się ponad 15 tys. zł, a “najdroższą” puszkę z kwotą 2326,70 zł miała p. Zofia Grela z Łącka.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczną akcję. Pobicie ubiegłorocznego rekordu finansowego było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób – mieszkańców naszej gminy, którzy po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca, jak również sposorów.

Wszystkim za wszystko – DZIĘKUJEMY!!!!