Koncert Noworoczny w Łącku

Takiego wydarzenia, jakie miało miejsce 6 stycznia w Łącku, nie powstydziłyby się największe sale koncertowe w Polsce. Koncert Noworoczny przeszedł już do historii, ale pozostały po nim wspaniałe wrażenia artystyczne.

Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. dr. hab Stanisława Strączka zgromadził ponad tysiąc osób. Wszyscy obecni zgodnie podkreślali, że dzięki wspaniałej muzyce mogli poczuć się prawie jak w Wiedniu, słynącym z najlepszych koncertów noworocznych.

Niezwykle urozmiacony repretuar, tj. utwory Straussów (ojca i syna), znane arie operowe i operetkowe, ale również przeboje muzyki rozrywkowej, pozwoliły na ponad dwie godziny przenieść się wszystkim zgromadzonym w magiczny, muzyczny świat i zapomnieć o troskach i kłopotach codzienności.

Wspaniałej orkiestrze towarzyszyli równie wyjątkowi soliści: Natalia Zabrzeska – sopran, laureatka wielu konkursów wokalnych, solistka Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej oraz Anna i Romuald Spychalski – wokalne małżeństwo, ona -sopran,wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym, zaś on – tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer, występujący z największymi gwiazdami sceny operowej i estrady, a także Tomasz Jarosz, Józef Biel i Wacław Wacławiak. Tradycją również jest to, że kapelmistrz Stanisław Strączek zaprasza do udziału w tej uczcie muzycznej również solistów współpracujących na co dzień z Orkiestrą Dętą im. Tadeusza Moryto – Annę Gromalę, Iwonę Gałysę, Iwonę Chruślicką, Rafała Talarczyka i Marcina Wnęka.

Jak na Koncert Noworoczny przystało nie mogło zabraknąć i życzeń, które przekazał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina.  Wystrzeliły szampany, w górę pofrunęło złote konfetti…

W ten szczególny wieczór nikt nie liczył czasu, nikt się nie spieszył. Wszyscy obecni dali się ponieść muzyce, która przejęła kontrolę nad wieloma ludzkimi sercami.